16 Şubat 2011 Çarşamba

Büyük Mutluluklar

bu hafta kargo trafiğim çok yoğundu. İnsan gurbette olunca sıladan gelen her koli en az üç beş gün avutuyor insanı... yukarıdaki peksemetler annanemden...çocukluğumdan beri lezzetinden vazgeçemedim. ben de bi kaç kere yapmayı denedim ve yaptım da ama elbette ki annanemin yaptığı gibi olmadı.
boyozlarda İzmirden kargoya verildi Kuzenim Murad abi boyoz,simit ve kumru doldurup yollamış simitler ve kumrularıda resimledim ama makinenin azizliği işte... o kadar yola rağmen hiç bir şey olmamış çünkü donmuşlar :) kahvaltıda fırında ısıtınca mis gibi çıtır çıtır oluverdiler yeniden :)

bu tırtıl da benim yazın Fethiye Tansaş ta görüp alayım dediğim sonrada aman çocuk gibi diye kendimce bi bahane bulup almaktan vazgeçtiğim oyuncaktı ama o bendne vazgeçmemiş olacak ki bugün gecikmeli de olsa sevgililer günü hediyesi olarak geldi:)
bu küçük kutuda çalış pzarından :)
ayna çalış ikinci el pazarından
kuru patlıcan, kuru bamya ve kuru börülcede cuma günleri kurulan Fethiye köylü pazarından.... buram buram ege ve akdeniz buram buram mutluluk var bu küçücük ama büyük mutluluklarda... birde acı acı gülümsemekle hıçkıra hıçkıra ağlamak arasında kaldığınız o buruk acı...

7 yorum:

 1. Ayneyi ben sana alındığında görmüştüm,hani telefonda konuştuk :)) Daha da güzel çıkmış.

  YanıtlaSil
 2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 3. offf içim gidiyor o pazarda dolaşmak için can atıyorum yine :))

  YanıtlaSil
 4. Sen geldiğinde her şey daha güzel olacak ;)

  YanıtlaSil
 5. az kaldı 8 ayımı bitirdim bile :)))

  YanıtlaSil