26 Şubat 2011 Cumartesi

çılgın kaşıklar

daha önce linkini verdiğim Tiryaki hobiden ilhamları alıp alıp boyadığım servis setleri puantiyeleri yaparken zorlanıyorum sadece gerisi oldukça zevkli :)

24 Şubat 2011 Perşembe

küçük şeyler

iş yerinde bir an boş kalınca hemen nete dalıp o blog senin bu blog benim geziyorum hem eğleniyorum hem de yeni şeyler yapmak için heveslenip sabırsızlanıyorum. Bu anahtarlık da bu heveslerden biri nette o kadar çok örnek var ki beğenip ben de yapayım dememek elde değil.
daha önce ördüğüm pembe simli atkının artan iplerinden halka ördüm,boncukları da rast gele serptim kullanmaya başladım bugün sorana ben yaptım demek öyle hoş ki :)
Bu kolyede akşam yapıldı elime geçmişken düğümledim gitti :)
Yazlık kolyenin yanına bir de yazlık bileklik yapayım dedim.Boncuklar kedi gözü olmalı.Boncuk demişken bugün internetle fiyat karşılaştırması yapınca baya pahalı alış veriş yaptığımı anladım iki paket boncuk için kredi kartıydı kargosuydu uğraşmıyayım diyorum ama olmayacak toptan malzeme alıp stoklamak en iyisi.bu kadar takıyı ıvırı zıvırı nerede tutacağım o da meçhul ama yapacak bir şey yok bu kar kış bu yalnızlık sürdüğü sürece devam :)

22 Şubat 2011 Salı

kar kısırdöngüsü


Kar diz boyu olunca eve kapanıp boncuklarla oyuna devam ediyorum hoş kar olmasa bile gidecek neresi var ki :) Kar gece yağıyor gündüz eriyor gece tekrar yağıyor gündüz tekrar eriyor yollar çamur kar kum karışımı dükkan ya da ev sahipleri kar kürüyorlar sabahtan yola doğru sonra belediyenin kar aracı gelip yoldaki karları tekrar kaldırıma atıyor bir komik kısır döngü :) yani karın kalkacağı yok kolay kolay böyle giderse :)
dün çarşıya gidip yine boncuklar aldım akşam da Ezel'i izlerken kolye yaptım bu boncuklardan ara malzemeler Fethiye den...
Aşağıdaki sarı ve yeşil kolyeleri sipariş üzerine yaptım. Bu malzemeden bir kaçkolye çıkacak kadar var elimde benimde hoşuma gitti bir tane de kendime yaparım belki


bu arada kitap yurdundan ve pasaj.com dan alışveriş yaptım oldukça memnun kaldım. Burada internetten alışveriş en güvenilir ve ucuz olanı, ayrıntılar bir sonraki yazımda

16 Şubat 2011 Çarşamba

Büyük Mutluluklar

bu hafta kargo trafiğim çok yoğundu. İnsan gurbette olunca sıladan gelen her koli en az üç beş gün avutuyor insanı... yukarıdaki peksemetler annanemden...çocukluğumdan beri lezzetinden vazgeçemedim. ben de bi kaç kere yapmayı denedim ve yaptım da ama elbette ki annanemin yaptığı gibi olmadı.
boyozlarda İzmirden kargoya verildi Kuzenim Murad abi boyoz,simit ve kumru doldurup yollamış simitler ve kumrularıda resimledim ama makinenin azizliği işte... o kadar yola rağmen hiç bir şey olmamış çünkü donmuşlar :) kahvaltıda fırında ısıtınca mis gibi çıtır çıtır oluverdiler yeniden :)

bu tırtıl da benim yazın Fethiye Tansaş ta görüp alayım dediğim sonrada aman çocuk gibi diye kendimce bi bahane bulup almaktan vazgeçtiğim oyuncaktı ama o bendne vazgeçmemiş olacak ki bugün gecikmeli de olsa sevgililer günü hediyesi olarak geldi:)
bu küçük kutuda çalış pzarından :)
ayna çalış ikinci el pazarından
kuru patlıcan, kuru bamya ve kuru börülcede cuma günleri kurulan Fethiye köylü pazarından.... buram buram ege ve akdeniz buram buram mutluluk var bu küçücük ama büyük mutluluklarda... birde acı acı gülümsemekle hıçkıra hıçkıra ağlamak arasında kaldığınız o buruk acı...