29 Ocak 2011 Cumartesi

her yerde kar var...

Soğuk,karlı ve sessiz bir hafta sonu daha yaşıyoruz. Tatil de başladı ama yıllık iznimi yazın kullanacağım için hiç bir yere kıpırdamıyoruz. Hal böyle olunca da takılara devam :)
Yukarıda ki kolyeyi turkuaz desenli akrilik boncuktan yaptım. kolye küpe bileklik ne yaparsam yapayım bu boncuk yakışıyor.
Bu bilekliklerin malzemesi Fethiye' den geldi. turkuaz ve mercan gibiler ama değiller yani ben öyle düşünüyorum :) malzemeyi gönderen arkadasım bunların aynısından bir de bileklik göndermişti fikir sahibi olmam için. aşağıdaki kolye de bileklik malzemelerinden arta kalanlar onları da inci görünümlü akrilikle birleştiriverdim.
modellik yapan arkadaşım bu kolyenin sahibi :) küpeleri de iliştirdik ki takım olduğu belli olsun :) aynısından iki tane daha sipariş aldım önümüzdeki hafta yaparım nasılsa geceler uzun geceler ayaz :))

26 Ocak 2011 Çarşamba

Bu canavarlar olmadan olmaz :))

herkese iyi geceler :))) bu akşam yazı yok resim var : )22 Ocak 2011 Cumartesi

yeşil yeşil...

Akşam yemeğe davetliyim.Giderken kendi yaptığım bir hediye götürmek istedim. Burada dekupaj kağıtları yok,bendeki peçetelerde anahtarlık için çok büyük desenli.. bende düz boyama yapıp etrafını yaldızlayıp vernikledim.İlk ev sahibime gösterdim beğendi bir tanede kendine yapmamı istedi. Umarım asıl sahibi de beğenir....

20 Ocak 2011 Perşembe

Karanfil Kokulum...

Bu beyaz boncuklar bana İzmir' deki kuzenimden geldi. Bir akşam üstü tam işler üst üste gelmişken kargom geldi.Murat Abimin ismini görünce anladım hemen :) bir dünya boncuk yollamış İzmir'den bu bileklikleri işte o İzmirli boncuklarla yaptım.
Aşağıdaki karanfil topu aslında bir portakal :) Fethiye'ye gittiğimde yapmıştık bunları. Bazen geceleri hafif bir karanfil kokusu yayılıyor gözümü kapatıyorum ya ben Fethiye'ye gidiyorum ya da Fethiye buraya geliyor...

15 Ocak 2011 Cumartesi

Bir Başka BaharBu iki bardak bana yarım elma'mım hediyesiydi. Çok seviyordum hala seviyorum ama buraya taşınırken ikisininde kulpları kırılmış. Çok sevdim ya başına bir iş gelmese olmazdı zaten. sukulent ve kaktüs kondurdum içine artık daha ulvi bir görevleri var içlerinde can taşıyorlar :))
Bu sepetlerden bir tanesini geçtiğimiz yaz resimlemiştim.Geçen akşam oturdum hepsini kürdanladım. Düzgün durmaları için sepetlerin altına minik minik köpükler kesip,kürdanlarını ona sapladım.

ÖNEMLİ


Son iki gündür Kömür'le başım dertte.Çiftleşme dönemine girdi yine ve çok ağlıyor.kapının arkasına geçip uzun uzun ağıtlar yakıyor.Kapının arkasında onu bekleyen yüzlerce yakışıklı kedicik var sanıyor herhalde.Kısırlaştırmak istemiyorum ama bunu yapmazsam da başıma sekiz on tane daha küçük tatlı bela açılacakmış gibime geliyor.Evdeki dört kedimden biri olan Kirli erkek. Dört kedi dedim değil mi ? Evet dedim.. Geçen gün hafta bizim iş yerinin kapısına tam üç tane yavru kedi bırakıp kaçmışlar evden bırakıldığı çok belliydi.Üçü de toplu temiz ve bakımlıydı ama henüz bir buçuk ay bile olmamış doğalı.. Dışarıda bakmaya çalıştım mama götürdüm eski örtüleri altlarına serdim ama gece - 20 yi bulan soğuk onları daha fazla yaşatmayacağı için sağa sola telefon açtım ısrarcılık yaptım kelimenin tam anlamıyla iş yerinden iki bekar arkadaş iki yavruyu aldılar klan bir yavruyuda sahiplenen kimse çıkmadığı için mecburen.... ha mutsuz muyum değilim ama nereye kadar sürecek bu... belediyeye telefon açtım ancak nisan ayında barınağın hizmete gireceğini söylediler. Arayıp ilgilenmemden duyarlılığımdan çok memnun olmuşlar ama işte sadece memnun oldular iş yine bana düştü :) nisan ayında peşlerindeyim hiç te bırakmaya niyetim yok bana bu konuda fikir verebilecek, yönlendirebilecek arkadaşlar olursa bana lütfen postayla ulaşsınlar.

14 Ocak 2011 Cuma

Bahar Rüyası

Evde sakladığım tüm konserve, kedi maması kutularını çıkardım geçtiğimiz hepsini yapışkanlı folyo ile becerebildiğim kadar kapladım çok düzgün olmadı ama en azından yazıları kapattı. Canım Asortiğim bir dünya kaktüs çeliği yollamış, anlattığı tarife göre diktim kutulara... Sukulentler, kaktüsler birden evin havasını değiştirdi...
Bulabildiğim en güzel desenler bunlardı... Tek korkum onları soldurmak...
Yeşilli olan süt şişesi,daha önce turuncusunu yapmış ve kaktüs kondurmuştum içine..
İşte bir dost paketi bir kaç güzel çelik beni nasıl mutlu etti nasıl havamı değiştirdi.Umarım bu güzellikleri büyütmeyi başarabilirim...

11 Ocak 2011 Salı

Fotoğrafı net yakalayamıyorum ya makineden ya benden bilemiyorum. yukarıdaki bileklik zaten daha önceden yaptığım malzemelerden arta kalanların ürünü.Aşağıdaki bileklik ise ametis taşından yaptığım ve gitgide hoşuma gidip kendime saklayayım dediğim bir çalışma.artık yavaş yavaş yarı değerli taşlarla çalışmaya başlıycam ama bana bu konuda fikir verebilecek olan olursa bekliyorum.en azından internette belirtilen fiyatlar normal mi bunu bilsem yeter...
bu kolye de kaplan gözünden yapılma aynısını vitrinde görüp taşları alıp yaptım :) çok sade oldu farkındayım ama onu tamamlayacak aparat bulamadım .
bu da bildiğimiz akrilik kolye. bu tür kolyeyi ilk defa yaptım ama hoşuma gitti.diğer renkleride deneyeceğim.

2 Ocak 2011 Pazar

Ahşap kaşıklar


Sabah neşeli bir kahvaltı sofrasından sonra göreve gittim. Hafta sonları çalışmak elbette hiç te güzel olmayan bir hareket ama yapacak bir şey yok :) bu küpeleri yılbaşı gecesi resimledim turkuaz renkli olan gerçek turkuaz değil o renk verilmiş akrilikten yaptım ama malzeme hoşuma gitti. Çok belli olmuyor akrilik olduğu o yüzden her tür takıda kullanmayı düşünüyorum.
Bu servis setini de Tiryaki Hobi de gördüm ve çok beğendim. Ahşapları alıp hemen boyadım çok düzgün olmadı çünkü puantiyeleri yapmayı beceremedim ama yine de hediye ettiğim arkadaş çok mutlu oldu. Bunlardan değişik renklerde yapıp mutfağımı süslemek istiyorum.Fiyonk olayına hiç girmedim çünkü kurdeleler düzgün durmuyor :)

1 Ocak 2011 Cumartesi

Herkese yeniden iyi yıllar... umarım herşey olmasa da en azından bir bölümü gerçekleşir umduklarımızın. Dün geceyi aslında çok önceden planlamıştık ancak arkadaşımın o gece nöbeti olunca biz de işyerinde toplanmaya karar verdik.Çok kalabalık değildik ben, kuzu ve benim mesai arkadasım ve yeni evlendiği eşi vardı sadece. Zaman zaman diğer bürolardan arkadaşlarda geldi bilinen bir yılbaşı partisi değildi ama yine de çok eğlendik:)
Yaş Pastasıyı Yarım elmam gönderdi :) buradaki bi pastanenin adresini alıp ısmarlamış öyle mutlu oldum ki küçücük bir pasta ama düşünmesi beni yalnız bırakmaması ve bunu bana hissettirmesi çok iyi oldu :) Seviyorum bu adamı :) gelelim en yalancısından bu profiterole tuzsuz etimekle yapmış arkadaşım enfesti tadı ben bu tür tatlıları yapmasını bilmediğimden en kısa zamanda yamacına yanaşıp bir sürü tarif öğrenicem çünkü gerçekten çok çok maharetli.. kurabiyelerde kurutulmuş meyve ve mısır gevreğinden yapılmış yeni yıla girmeden bitmişti bile :)

Yılbaşı hediyem çok şık bi fular Mardin den geldi bir sonraki postta resimlerim. Bu da benim Pınar için ördüğün dut ipten atkı hemen doladı boynuna çokta şık oldu :) şimdi gidiyorum yeni yeni işler açmam lazım başıma... Üç silahşörlerim çoktan boncuk kutusunun başına geçtiler beni çok yoruyorlar ama üçü birden kucağıma gelip mırlamaya başlayınca her şey sıfırlanıyor :) En üstteki resimde yeni yaptığım bilekliklere ait turkuaz olan yılbaşı hediyesi olarak gitti bile....