24 Nisan 2011 Pazar

rengarenk

İş yerindeki tadilattan arta kalan bu parçaları belki lazım olur diye eve alıp gelmiştim. Neredeyse beş ay sonra lazım oldular.bileklikler için iyi bir fon oldu.Boncukları karıştırdım ekledim ucuna da birer sallantı kondurunca yazlık güzel bileklikler oldular.
Aşağıdaki kolye de Serra Bujiteriden aldığım taşlarla yapıldı.Burada akrilik boncuktan başka malzeme yok ne yazık ki...
Afakan Kolye :) Bunları yapmayı özlemişim...

13 Nisan 2011 Çarşamba

baharı istiyorum


Bahar zaten gelecek gibi değildi bir de nisan günü kar yağdı lapa lapa tam oldu. Buraya alışamadım alışamamda bu saatten sonra. Artık şafak saymayı bıraktım çünkü görüneceği yok upuzun bir gece var önümde.Evet bir mesleğim var sağlıklıyım kuzum yanımda çok şükür ama bazen şükürsüzlük nankörsüzlük ediyorum diye korksamda elimde değil ara sıra düşünmeden edemiyorum. Sanırım kuzumla ilgili gelecek kaygım olmasa ya da kenarda köşede biraz birikmişim olsa hiç düşünmem dönerdim Fethiye'ye.
Fethiye de takı yaparken bu taşlara bayılırdım. Morena kırık dizi ilk kez bu küpede çalıştım hoşuma gitti.Ebay da çok uygun fiyatlarla satılıyor aslında bende Serra Bujiteri den uygun fiyata aldım. aşağıdaki küpede kedi gözü ve balık aparatın birleşimi :))
Bunlarda nazar boncuklu kızlarım:) En üstteki kolyeyi siyah akrilik boncuklardan yaptım. Onun altındaki küpelerde kırık turkuaz ve beyaz inciden yapıldı. Bu ara benim küpe deliliğim devam ediyor. daha resimleyemediğim bir çok küpe var fırsat buldukça resimlerim... Bir an önce yaz'a kavuşmak dileği ile...:)

4 Nisan 2011 Pazartesi

küpe travması

aklım yazda,kumda,güneşte kaldı ya ne kadar cıvıl cıvıl boncuklar varsa kutudan seçip seçip küpe bileklik yaptım,iyi de oldu içim açıldı :)


2 Nisan 2011 Cumartesi

Bahar gelmiş...

Bahar gelmiş ! Henüz hissedemedim ya da buranın baharı ancak bu kadar oluyor. Teoman' ın şarkısı bu ara dilimde şu an ki durumumla çok alakalı çünkü ne diyordu ; vakit bir türlü geçmezken, yıllar hayatlar geçiyor... Bu yukarıdakiler arkadaşlarımın kedilerime getirdiği hediyeler :) ben resimleyene kadar farenin bir gözü çoktan çıkarılmıştı bile :)
bu tahinli çörek ve aşağıda kolyelerimi resimlediğim takı mankenleri de İzmir'den Murad Abimden.Çöreğin tadına diyecek yok işte budur diyerek yedik :) mankenlere gelince öyle çok işime yaradılar ki tam 4 tane farklı modelim var artık :) bunlar sadece ikisi.. kolyeleri resimlerken canım çıkıyordu açıkcası hediye almak hele ki gurbetteysen çok güzel birde imdadına yetişen bir hediyeyse daha da güzel :)
Bu kolyeleri Pasaj.Com da satış yapan Waffle' dan aldığım boncuklarla yaptım.Sayısız boncuğum var şimdiden bir dünya küpe yaptım resimleri çeker çekmez buraya alacağım. Çok zevkli bir alışveriş oldu. Bir çok alışverişim oldu pasaj. com dan istediğim her şeyi bulabiliyorum geç keşfettiğim için üzgünüm.. yaz başına kadar beni oyalamaya yetecek malzemem var artık boncuklar,keçeler,taşlar :) yeni yeni acemi işlerinde görüşmek üzere :)